Vítězové VII. ročníku CEMACH

V červnu proběhl na pozvání izraelského velvyslance J. E. Daniela Merona slavnostní ceremoniál předávání cen výhercům vzdělávací soutěže CEMACH, jejímž vyhlašovatelem je, společně s Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR, Česko-izraelská smíšená obchodní komora. Letos se konal již VII. ročník tohoto projektu, ve kterém studenti středních škol soutěžili o zájezd do Izraele. Další výherci obdrželi věcné ceny.

Slavnostního ceremoniálu se účastnili učitelé a s nimi několik desítek studentů středních škol. Ti nejlepší si z rukou izraelského velvyslance, J. E. Daniela Merona, převzali hodnotné ceny. Sedm z nich se může těšit na poznávací zájezd do Izraele.

Soutěžilo se ve třech disciplínách, a to v literární, výtvarné a internetové. V literární disciplíně zvítězil Ondřej Batůšek z Brna s dílem „Vaše celé jméno prosím“, následovaný Petrou Touškovou. Nejvyšší ocenění ve výtvarné disciplíně získala hned čtveřice výtvarníků(Marie Haurerová, Elina Pitra, Nela Múčková, Roland Johnson) a v digitální disiplíně vyhrál s přehledem a kvalitou Alexandr Pisani, následovaný Evou Ďurďovou.

Primárním účelem vzdělávací soutěže CEMACH je seznámit studenty se současným Izraelem jako moderním, úspěšným a demokratickým státem atraktivním pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. Děje se tak prostřednictvím přednášek a besed na středních školách, kterých se každoročně účastní více než 5 tisíc studentů. Ti mají zároveň možnost přihlásit se do soutěže a odevzdat dílo v některé z disciplín. Díky zpracovávání se pak sami dovídají nové informace o Izraeli.