VI. ročník projektu CEMACH již má své vítěze

Dne 18. května 2017 proběhl v rezidenci izraelského velvyslance J. E. Daniela Merona slavnostní ceremoniál předávání cen výhercům vzdělávací soutěže CEMACH, jejímž vyhlašovatelem je, společně s Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR, Česko-izraelská smíšená obchodní komora. Letos se konal již VI. ročník tohoto projektu, ve kterém studenti středních škol soutěžili o zájezd do Izraele. Další výherci obdrželi věcné ceny.

Slavnostního ceremoniálu se účastnili učitelé a s nimi několik desítek studentů středních škol. Ti nejlepší si z rukou izraelského velvyslance, J. E. Daniela Merona, převzali hodnotné ceny. Sedm z nich se může těšit na poznávací zájezd do Izraele.

Soutěžilo se ve třech disciplínách, a to v literární, výtvarné a internetové. V literární disciplíně zvítězila Andrea Podskalská z Brna s dílem „Voda – poklad, který není zadarmo“. Nejvyšší ocenění ve výtvarné disciplíně získal Filip Koukal z Prahy za dílo „Jarní oblek“. Ondřej Sloup, též z Prahy, vyhrál se svou webovou stránkou „Welcome to Israel“ disciplínu internetovou.

Primárním účelem vzdělávací soutěže CEMACH je seznámit studenty se současným Izraelem jako moderním, úspěšným a demokratickým státem atraktivním pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. Děje se tak prostřednictvím přednášek a besed na středních školách, kterých se každoročně účastní více než 5 tisíc studentů. Ti mají zároveň možnost přihlásit se do soutěže a odevzdat dílo v některé z disciplín. Díky zpracovávání se pak sami dovídají nové informace o Izraeli.