Polovina letních prázdnin je za námi, CEMACH nezahálí!

Přesně v tuto chvíli si vítězové soutěže CEMACH  plnými doušky vychutnávají poznávacího zájezdu v  Izraeli. Zároveň také pomalu, ale jistě chystáme druhý ročník soutěže CEMACH, který bude obohacen hned o několik novinek. Soutěž CEMACH se například zaměří na profesory se zájmem o Izrael, pro které budou představeny různorodé benefity, dále je v plánu expanze soutěže na Slovensko, i  doprovodná putovní výtvarná výstava ve spojení s oblíbenými besedami na středních školách.

Čtěte také

Tisková zpráva                                            

Praha  8. srpna 2012

Vítězové vzdělávací soutěže CEMACH jsou v Izraeli

Vítězové vzdělávací soutěže CEMACH jsou v tuto chvíli na týdenním poznávacím zájezdu v Izraeli. Po jejích krásách doprovází studenty zkušený český pedagog z Česko-anglického gymnázia v Českých Budějovicích, průvodkyně Dalia Weber a další ministerstvem najatí průvodci.

První ročník vzdělávací soutěže CEMACH vrcholí. Posledním bodem v jejím harmonogramu je poznávací zájezd do Izraele pro sedm soutěžících studentů z celé České republiky. Zájezd je organizován ve spolupráci s  Velvyslanectvím Státu Izrael v Praze. Účastníci zájezdu postupně navštíví nejznámější místa Izraele. Mgr. Petr Klier, profesor dějepisu z  Česko – anglického gymnázia v Českých Budějovicích, který je i zároveň v roli pedagogického dohledu se s námi podělil o atmosféru panující na zájezdu: “Všem se nám v Izraeli moc líbí, poznávací zájezd se ubírá směrem od Jeruzaléma na sever. Zatím jsme projeli Jeruzalém, pevnost Masadu u Mrtvého moře, údolím Jordánu, přes Golany, do vojenské základny na libanonských hranicích, Kibuc u Galilejského jezera a dnes přes drúzkou vesnici do Haify. Průvodkyně je původem Češka, Dalia Weber a kromě ní nás provádí i mladí, ministerstvem najatí průvodci.“ Jeho Excelence, velvyslanec Státu Izrael v ČR Yaacov Levy k zájezdu řekl: „Cesta vítězů soutěže Cemach do Izraele je vyvrcholením každého ročníku soutěže. Obklopeni krásami země mohou účastníci zblízka a bezprostředně poznat její každodenní pestrý a různorodý život. Doufáme, že i vítězové ročníku 2013 budou mít příležitost prožít podobný zážitek na vlastní kůži.“

Soutěžící prvního ročníku se mohou těšit i na druhý ročník soutěže, který přinese několik novinek: v rámci vzdělávacích besed o moderním Izraeli bude organizována i doprovodná putovní výstava s výtvarnými díly z prvního ročníku soutěže. Pro svůj úspěch v České republice je plánováno soutěž CEMACH rozšířit i na Slovensko a v neposlední řadě se také plánuje větší zaměření na vyučující a vytvoření komunitu profesorů, kteří jsou pro nás v komunikaci se soutěžícímu klíčoví.

Soutěž CEMACH je vyhlašována pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a s podporou Ministerstva kultury. Soutěž vyhlašuje Česko-izraelská smíšená obchodní komora ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR a Památníkem Lidice.

Aktuální informace naleznete na www.cemach.cz.

Kontakt na Tým organizátorů soutěže CEMACH a potvrzení účasti:

Telefon:  +420 225 113 361, email: info@cemach.cz

Váš CEMACH