Oslavy dne nezávislosti Izraele, Hotel Praha

Vybraní soutěžící byli pozváni na slavnostní událost, která se konala 2. května – oslavy Dne nezávislosti, zrodu Státu Izrael, kde bylo přítomno velké množství hostů ze všech okruhů veřejného života. Soutěžící měli příležitost setkat se s vrcholnými českými politiky, diplomaty, přeživšími, zástupci židovské obce, představiteli kulturních institucí, zástupci médií a dalšími. Soutěžícím byl rovněž dán prostor, aby se podělili o své zkušenosti se souteží CEMACH.

Místo: Hotel Praha, Sušická 20, Praha 6, 166 35, www.htlpraha.cz

 Z řad studentů CEMACH se události – oslav Dne nezávislosti Izraele v Hotelu Praha zúčastnili vybraní studenti z Prahy a okolí:  Kateřina Strádalová (VOŠ, SOŠP a Gymnázium, Evropská, Praha), Kryštof Houdek (Gymnázium Postupická, Praha), Karolína Šimáčková (Gymnázium Kladno), Marie Tučková (Střední průmyslová škola grafická, Praha), Matouš Plaňanský (Gymnázium Nymburk), Adéla Havelková (Gymnázium Nymburk), a Lucie Svobodová (Gymnázium Nymburk) v doprovodu paní  profesorky PaedDr.Vladimíry Sedlaté z Gymnázia Nymburk, a dále také paní zástupkyně ředitele SPŠ Tábor Mgr.Libuše Trávníčková. Paní profesorka Sedlatá se k soutěži CEMACH vyjádřila: „Znovu se potvrdilo nesčetněkrát opakované rčení, že „právě cesta je cíl“. Na začátku, zhruba v polovině ledna, byla soutěž CEMACH pro studenty „jen zase jednou byť zajímavou výzvou“, tak jak už soutěže bývají a mnozí ve skrytu duše mysleli na úspěch a zatoužili po vítězství. Současný Izrael – kultura, věda, umění se staly náměty jednotlivých projektů. Uplynuly čtyři měsíce, naplněné hledáním, přemýšlením, tvořením a hlavně poznáváním. Výzva CEMACH dovedla účastníky soutěže ke spoustě informací o objevech, vynálezech, úspěších, osobnostech, které utvářejí mnohdy opravdu obdivuhodný obraz současného Izraele.
 Ráda bych poděkovala paní Balurovové a panu Čírtkovi za výbornou organizaci projektu CEMACH. Za studenty připojuji též poděkování za možnost zúčastnit se slavnosti u příležitosti 64.výročí vyhlášení nezávislosti Izraele a za možnost setkání s panem Yaakovem Levym, izraelským velvyslancem v Praze.

Věřím, že další ročníky tohoto projektu budou stejně vydařené.

S pozdravem PaedDr. Vladimíra Sedlatá, Gymnázium v Nymburce „

Děkujeme studentům za účast a pevně věříme, že si slavnostní večer náležitě užili.

(Na konci stránky naleznete několik fotografií z oslav Dne nezávislosti Izraele.)

Informace také na: http://www.cemach.cz/news/kvetnove-eventy-a-slavnostni-vyhlaseni-souteze-cemach